У категорії матеріалів: 13
Сторінки: 1 2 »

"В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе…"

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові,чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

У тісному єднанні з російськими революційними демократами Шевченко вів боротьбу проти царизму і кріпосництва, він був безстрашним, невтомним співцем волі, полум’яним патріотом своєї батьківщини, служив народові, віддав йому свою геніальну творчість, жар свого серця.

Мої статті | Переглядів: 2394 | Додав: Admin | Дата: 21.01.2014 | Коментарі (0)

Разом з рушниками, вишиваними сорочками писанки є однією з найдавніших галузок нашого народного ужиткового мистецтва. Перше знайомство з українськими орнаментами виявляє спільність з орнаментами аналогічних предметів побуту наших пращурів ще від часів трипільської культури.
З прадавніх віків у нашому народі й досі зберігається вислів обережного ставлення до писанки: "носитися з чимось, як з писанкою". Колись писанки писали цілу Весну, тепер — лише три дні перед Великоднем.
Мої статті | Переглядів: 2843 | Додав: Admin | Дата: 07.05.2012 | Коментарі (0)

Триває час відпусток, у який багато людей від’їжджають до морського узбережжя, в гори, інші ж полюбляють відпочивати у лісі.
Пропонуємо Вашій увазі деякі рекомендації, які включають основні запобіжні заходи, що, можливо, допоможуть захистити себе під час відпочинку в лісі, а також позбутися деяких неприємностей.
Мої статті | Переглядів: 1231 | Додав: Admin | Дата: 07.05.2012 | Коментарі (0)

Чотири причини, чому кмітливі діти отримують двійки

У кожному класі є учень, який, попри непересічні здібності, отримує двійки за контрольні і самостійні роботи, не виконує домашні завдання і взагалі не цікавиться шкільним навчанням. Така дитина для вчителя, з одного боку, дуже «незручна», адже доводиться шукати індивідуальний підхід, підбирати додаткові завдання. З іншого — подарунок долі, бо, знайшовши «ключ» до неї, вчитель отримує золотого учня. «Освіта України» дізналася, як зацікавити здібного учня.

Мої статті | Переглядів: 1080 | Додав: Admin | Дата: 07.05.2012 | Коментарі (0)

Астрономи визначили точний вік Місяця

Астрономи встановили точний вік Місяця — супутнику Землі 4,36 мільярда (плюс-мінус три мільйони) років. Статтю вчених оприлюднив журнал Nature, а її короткий виклад наводить ScienceNOW.

Мої статті | Переглядів: 1134 | Додав: Admin | Дата: 25.09.2011 | Коментарі (0)

Група науковців з Лондонської школи політології і економіки дійшла
висновку, що в людському організмі існує ген щастя. На їх думку, якщо та чи
інша людина володіє відразу двома копіями такого гена, тобто по одному від
кожного з батьків, то, як правило, вона в 2 рази частіше задоволена своїм
життям. Про це свідчать результати їх дослідження.
Мої статті | Переглядів: 825 | Додав: Admin | Дата: 17.05.2011 | Коментарі (0)

Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів.
Біографія Юрія Олексійовича Гагаріна
Мої статті | Переглядів: 2040 | Додав: Admin | Дата: 12.04.2011 | Коментарі (0)

Скоро 8 березня. І незалежно від того, як нині більшість з нас відноситься до цього дня, ніхто не відмовляться від щирого привітання.

Як вибрати подарунок на 8 березня? Як поводитися цього дня? Всі знають прописну істину про те, що "важливий не подарунок, важлива - увага!"

Мої статті | Переглядів: 1579 | Додав: Admin | Дата: 28.02.2011 | Коментарі (0)

З’ясовуємо, чому жінки, хоч і сварять чоловіків, однаково жити без них не можуть, й за що їх по-справжньому кохають

Свято 23 лютого давно вже стало "міжнародним чоловічим днем". Це ще одна можливість для нас, жінок, зізнатися своїм чоловікам у коханні. Адже в інші 362 дні (виняток також становлять День святого Валентина і його день народження) ми полюбляємо їх лаяти. Вони, мовляв, стали інфантильними, неласкавими, невихованими, скупими, невірними, нечутливими... А згадати не завадило б і про те, чому ми однаково жити без них не можемо й за що їх по-справжньому любимо. Отже, ми почнемо, а ви продовжите, добре?

Мої статті | Переглядів: 886 | Додав: Admin | Дата: 19.02.2011 | Коментарі (0)

Ти вже добре знайомий з інтернетом. У тебе напевно є улюблені сайти й віртуальні друзі, ти знаходиш в інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєшся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєш цікаві картинки й музику, граєш у захоплюючі ігри. Проте, пам’ятай: як і в реальному світі, в інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами й небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек інтернету! Прочитай прості правила безпечного поводження в мобільному інтернеті й поділися ними з батьками та друзями.

Мої статті | Переглядів: 1071 | Додав: Admin | Дата: 24.01.2011 | Коментарі (1)