Основними напрямками виховної роботи є:
Громадянське виховання
Одним з головних завдань нашого закладу є виховання громадянина, патріота, який знає свої права і обов'язки, вміє впливати на зміни в суспільстві, поважає права людини. Регулярно проводяться уроки громадянського виховання, бесіди на теми: "Що таке громадянська зрілість?", "Мій рідний край - моя історія жива", зустрічі, «круглі столи». Учні приймають активну участь в громадських заходах, творчих зустрічах, волонтерській роботі, проводять різноманітні благодійні акції.

Патріотичне виховання
 Силами вчителів та учнів зібрані і систематизовані цінні матеріали з історії рідного краю. Створено Музей Великої Вітчизняної війни та воїнів афганців. Доброю традицією в  закладі стали уроки Мужності, уроки Пам'яті, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, ветеранами Афганістану   На уроках Основ Захисту Вітчизни та заняттях гуртка "Юний стрілець”, (кер. Бірюк В.П.) юнаків готують до служби в Збройних Силах України, формують риси свідомого громадянина, патріота. Систематично співпрацюємо з солдатами та офіцерами підшефної військової частини, проводяться польові збори. Приймаємо участь в змаганнях, радіємо здобуткам наших хлопців та дівчат.
Родинно-сімейне виховання
Співпраця  педколективу, батьків, учнів та громадськості дає позитивний результат. На засіданнях Ради   батьківського комітету розглядаються  актуальні питання навчальної, виховної, та господарської роботи закладу. Систематично проводяться загальноліцейні та   батьківські збори в групах. Запрошуються фахівці з різних служб: міліції, медичних закладів, центру "Соціальних служб", комісії сприяння сім’ї та молоді, "Центру громади".
Фізичне виховання та зміцнення здоров’я учнів
Запроваджено профілактичні програми та акції "Життя без куріння", "Наркотикам-ні", "СНІД – це небезпечно". Відбуваються цікаві зустрічі з психологом комісії сприяння сім'ї та молоді., лікарями  центральної районної поліклініки, представниками молодіжних організацій. Проводяться профілактичні щеплення, щорічні медогляди. В кожному журналі групи оформлено "листок здоров'я", із змістом якого має змогу ознайомитись кожен викладач, майстер виробничого навчання. Питання про результати щорічних медоглядів учнів систематично розглядаються на засіданнях педрад, нарадах при директорові.
Велика увага приділяється літньому оздоровленню дітей, особливо дітей-сиріт, інвалідів, багатодітних, соціально-незахищених;
Працює цілий ряд спортивних гуртків та секцій. Пишаємось здобутками наших спортсменів, їх наставників.
Художньо- естетичне виховання
Працює ряд гуртків естетичного спрямування: народної пісні (кер. Шликова І.А.), вокальна група "Любава".   На заняттях гуртків формуються естетичні смаки, розвиваються таланти. Про успіхи гуртківців свідчать звітні концерти, в яких займаємо призові місця. Формуємо такі риси характеру, як: доброта, людяність, милосердя до ближнього.
Трудове виховання
Відповідно норм обладнано  виробничі майстерні, кабінети спецдисциплін.  Щорічно кращі учні беруть участь в конкурсах професійної майстерності. Займають призові місця. Працюють гуртки: "Різьби по дереву" (кер. Козілецький О.А ), "Народної творчості" (кер. Пасик О.), "Ручного вишивання" (кер. Якимчук О. В.), "Кулінарного дизайну" (кер. Соколюк Н. І.), . Педагоги забезпечують розвиток і вдосконалення трудових навичок, готують учнів до подальшого самостійного життя. Саме виховання, якщо воно бажає щастя людині, повинно виховувати її не для щастя, а готувати до праці життя. К.Д. Ушинський.

Превентивне виховання
В Старокостянтинівському професійному ліцеї склалась дієва структура правового навчання та виховання всіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, вчителів, батьків.
Протягом багатьох років діє координаційна Рада з питань профілактики злочинів та правопорушень. Важливою ланкою є робота з неблагополучними сім'ями. Ці сім'ї регулярно відвідуються, складаються акти обстеження, при потребі залучаються  працівники міліції, служби у справах неповнолітніх, представники громадськості. Дітям із цих сімей систематично надається грошова та гуманітарна допомога, безкоштовне харчування, літнє оздоровлення.