Понеділок, 25.05.2020, 19:44

  Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід 
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайту
Випадкове фото


Форма входу

Статистика

Наша адреса
31100, Хмельницька обл.
м. Старокостянтинів
вул. І. Франка, 35
e-mail: spl-starokost@i.uaПедагогічна преса


 Сторінка психолога

Проблема, над якою працює практичний психолог:

 «Підтримка і зміцнення психічного здоров’я учнів, сприяння процесу адаптації в навчальному закладі. Формування в учнів ліцею установки на здоровий спосіб життя та повноцінний всебічний розвиток особистості»

 Мета діяльності практичного психолога: „Формування в учнів ліцею відповідального ставлення до власних вчинків і власного здоров'я, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя”

Завдання:

 • дослідження міжособистісних стосунків, вивчення рівня  згуртованості членів груп з метою покращення психологічної атмосфери учнівського колективу та навичок групової взаємодії;
 •  формування позитивного психологічного клімату в учнівському колективі шляхом проведення занять з елементами тренінгу та вправ на саморозкриття особистості, подолання психологічних бар’єрів;
 • сприяти прагненню учнів до самопізнання та розвитку власних здібностей;
 • профілактика насильства та жорстокості в учнівському колективі;
 • навчити підлітків визначати життєві цінності, формувати у них відповідальне ставлення до власних вчинків та власного здоров’я;
 • сприяти зміні мотивації статевої поведінки підлітків на користь репродуктивного здоров’я.

Напрямки роботи практичного психолога Старокостянтинівського професійного ліцею 

 • Поширення фактичних знань. Профілактична робота полягає в наданні підліткам і молоді об'єктивної, коректної, емоційно нейтральної інформації щодо ризикованої поведінки длязабезпечення можливості вільного, свідомого вибору свого способу життя.
 • Формування здорового способу життя. Профілактична робота спрямована на формування в підлітків цінностей повноцінного життя і здоров'я, розвиток вмінь і навичок, на створення умов для ведення здорового способу життя.
 • Навчання асертивній поведінці, де робота спрямована на розвиток в учнів умінь задовольняти свої потреби і вирішувати проблеми за будь-яких обставин позитивним чином, особливо у спілкуванні і взаємодії з іншими людьми.
 • Орієнтація учнів на формування навичок здорового способу життя (профілактика тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії; застосування психокорекційних програм, тренінгів з розвитку навичок прийняття рішень, захисту від психологічного тиску з боку однолітків)

Семінар практичних психологів

ТЕМА: «Психологічні умови формування у учнів орієнтації  на здоровий спосіб життя»

Мета: поділитися з колегами щодо просвітницької роботи в Старокостянтинивському  професійному ліцеї по  формуванню у учнів орієнтації на здоровий спосіб життя.

 План семінару

  1. Відкриття самінару. Виступ: «Роль психологічної служби ліцею щодо збереження здорового способу життя, нормального психологічного клімату в учнівських та педагогічних коллективах в період важкої військово-критичної ситуації в державі» -директор ліцею Кучерук С.С.

 2. Виступ: «Психологічні умови формування у учнів орієнтації на здоровий спосіб життя»- практичний психолог Постоловський Ю.Г.

 3. Виступ: «Репродуктивне зоров’я учнів».

    Інсценізація вистави «Збережи своє здоров’я»- соціальний педагог  Ковальська Н.А.

 4. Виступ: «Роль спільної роботи керівника гуртка «Кулінарний дизайн» та практичного психолога щодо створення нормальних умов збереження психічного здоров’я в позаурочний час з учнями ліцею»-  методист         Соколюк Н.І.

 5. Виступ: «Співпраця методиста з психологічною службою ліцею у дослідженні потреб, інтересів та надання допомоги і рекомендацій інженерно-педагогічним працівникам для покращення показників навчально-виховного процессу»- методист Корженівська Н.М.

6. Підведення підсумків семінару. (зав.відділом підвищення кваліфікації та дослідницької експериментальної моніторингової роботи НМЦ ПТО ПК   Сиско Н.М.)                                     

  В Старокостянтинівському професійному ліцеї практичним психологом Постоловським Ю.Г. та соціальним педагогом Ковальською Н.А. проведено психологічний захід-засідання круглого столу на тему: «Шкідливі звички». Мета заходу: обговорити з учнівською молодью ті шкідливі звички, які впливають на стан здоров’я людини. А саме: алкоголь, тютюнопаління, наркоманія. До цієї роботи були залучені класні керівники ліцею.

«Не дозволяй, щоб тобою маніпулювали»

   По такій темі в Старокостянтинівському професійному ліцеї в рамках проекту «Поліція і діти» відбулося засідання круглого столу в якому прийняли участь міський голова Мельничук М.С., начальник головного управління Національної поліції в Хмельницькій області генерал-майор поліції Семенишин М.О., начальник Старокостянтинівського відділу національної поліції Чубенко А.В., начальник сектору комунікації Головного управління Національної поліції Глега І.В., старший інспектор моніторингу ювенальної превенції Старокостянтинівського відділу Національнальної поліції Українець С.В., інспектор сектору моніторингу Старокостянтинівського відділу Національної поліції Ватащук Л.М., викладачі, майстри виробничого навчання та учні професійного ліцею. Метою даного заходу було: запобігання негативних проявів в учнівському середовищі. Роботу круглого столу розпочав директор професійного ліцею Кучерук С.С. Він зупинився на проблемах взаємних стосунків між учнями ліцею. Міський голова Мельничук М. С. розповів про проблеми молоді та підлітків міста. Гаряча дискусія почалася під час виступу начальника головного управління Національної поліції в Хмельницькій області генерал-майора поліції Семенишина М.О.. Він не встигав «відбиватися» від питань учнів ліцею. Актуальні питання задавали учні ліцею Карп’юк Олексанндр та Обжилян Глорія. Дійсно! Генералу прийшлось трішки похвилюватись із-за запеклої «боротьби» з ліцеїстами. Закінчилось засідання круглого столу на мажорному тоні. Генерал запросив ліцеїстів відвідати музей «Історії розвитку поліції Хмельниччини» та провести дружню зустріч з футболу між командами Старокостянтинівського професійного ліцею та працівниками національної поліції головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.

   Продовжуючи дану тему, використовуючи поради учасникам круглого столу з учнями професійного ліцею також був проведений психологічний семінар на тему: "Інформаційна та кібернетична безпека".З цікавою інформацією виступили: викладач інформатики Шнира Л.М.. Вона розкрила тему "Шкідливий вплив інтернету та як від нього вберегтися". Соціальний педагог Ковальська Н.А. розкрила тему: "Орієнтація життєвих цінностей підлітків. Цінність родини.". Практичний психолог виступив по темй: "Особливості підліткового віку. Суїцид та засоби його запобігання".

    Інженерно-педагогічний колектив вважає, що робота з дітьми, їх виховання та навчання, збереження їхнього життя та здоров'я – основна тема практичної діяльності педагога в сучасних умовах.

  Практичний психолог Старокостянтинівського професійного    ліцею     Постоловський Ю.Г.

"Здорова людина – сучасний еталон краси"

В Старокостянтинівському професійному ліцеї проведено семінар для учнів на тему: «Здорова людина – сучасний еталон краси». Семінар підготували та провели соціальний педагог ліцею Ковальська Н.А, практичний психолог Постоловський Ю.Г., майстер виробничого навчання магістр Кондратюк О.М.

На семінарі розглядались такі питання:

 • фактори та чинники, які впливають на здоров’я людей робітничих професій;
 • здоровий спосіб життя та шкідливі звички;
 • взаємозв’язок психічного та фізичного здоров’я.

   

Copyright MyCorp © 2020
Наше відео
Пошук
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання

Безкоштовний хостинг uCoz