Щиро вітаємо Вас на сайті
 Старокостянтинівського аграрно-промислового ліцею
Працевлаштування випускників – завдання, яке готова вирішувати держава
 Одне із найважливіших завдань сьогодення – поліпшення якості молодіжної політики та досягнення конкретних позитивних результатів. Одним із пріоритетних напрямів державної політики є турбота про молоде покоління, про його творчий, інтелектуальний, духовний, фізичний розвиток. Адже молодь – це той потенціал держави, який буде визначати шляхи розвитку науки, техніки, економіки, мистецтва. Нові соціальні ініціативи Глави держави орієнтують на розвиток здібностей молоді – майбутнього нашої держави. А ми ж пам’ятаємо, що 2013 рік проголошено в Україні Роком дитячої творчості.
  Активна реалізація президентських настанов здійснюється на Старокостянтинівщині. За словами директора Старокостянтинівського професійного ліцею, депутата районної ради  Сергія Кучерука, ініціативи охоплюють щонайширший спектр актуальних у молодіжному середовищі питань, а от для ліцеїстів його навчального закладу найбільш цікавими є саме такі аспекти, як перше робоче місце для випускників навчальних закладів, причому не лише вишів, але й професійно-технічних; всебічний розвиток особистості і можливості для розвитку творчих здібностей кожного юного громадянина; покращення умов для регулярних занять масовою фізичною культурою та популяризація здорового способу життя; участь у наукових розробках тощо.
  На сьогодні ліцей уклав договір із Хмельницьким нацiональним університетом, відтак запрацювала інноваційна лабораторія, яка однаково цікава для обох навчальних закладів, бо ж дозволяє використовувати наявне обладнання як нашим майстрам, так і викладачам Хмельницького вишу – для наукових досліджень та практичних занять.
   Разом з тим, слід зауважити, що основним напрямком удосконалення професійно-практичної підготовки є пошук нових технологій, методик і впровадження їх на уроках виробничого навчання в майстернях і лабораторних роботах. На початковому етапі підготовки майбутніх робітників у ліцеї стараються навчити учнів творчо підходити до своєї майбутньої професії, виявляти ініціативу у різноманітних формах колективної та індивідуальної праці, узагальнювати підсумки роботи. На уроках виробничого навчання у майстернях учні практично пізнають і засвоюють основні процеси і навички по обраній професії, вчаться працювати індивідуально, самостійно виконувати завдання.
   Особливого значення набуває реалізація Президентської програми для найталановитіших представників молодого покоління "Інтелектуальне майбутнє України”. Завдяки програмі для юних дарувань надаватимуться додаткові умови і можливості для реалізації своїх талантів. Відкриваються перспективи щодо курсових, і навіть наукових досліджень.
     Для реалізації цієї ініціативи Глави держави в Україні прийнятий і набув чинності Закон "Про зайнятість населення”, який набув чинності 1 січня’2013, він містить пункти, які спрощують влаштування на роботу молоді, а відтак підсилюються додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню окремих категорій молодих людей, які менш конкурентоспроможні на ринку праці. Наприклад, внесення стажу до трудової книжки того, хто стажується.
   При наданні молодій людині першого робочого місця, роботодавцю компенсуються фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Така компенсація виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років. До речі, у Державному бюджеті України на 2013 рік передбачено 25 мільйонів гривень для відшкодування витрат роботодавців за працевлаштованих на перше робоче місце молодих осіб.
   Таким чином, працевлаштування молоді на перше робоче місце при наданні дотації – справа вигідна для обох сторін: молодь зможе одержати роботу та набути цінний професійний досвід, а роботодавець – спрямувати зекономлені кошти на подальший розвиток підприємства.
   Основною проблемою доступу молоді до робочих місць є відсутність досвіду роботи. Саме тому, за новою редакцією Закону, студенти останніх курсів професійно-технічних навчальних закладів (і вишів) мають право на стажування у роботодавців на умовах строкового трудового договору до 6 місяців. Відтак до їхньої трудової книжки в обов’язковому порядку роботодавець буде вносити запис про проходження стажування, що свідчитиме про набуття певного досвіду роботи. Студенти проходитимуть стажування за індивідуальною програмою під керівництвом наставника. На період стажування на стажерів поширюються всі права і соціальні пільги, встановлені для працівників, які займають відповідні посади.
   Закон стимулює молодих спеціалістів, які вирішили поїхати працювати у сільську місцевість. З метою залучення до роботи за відповідною професією в селах і селищах молодому працівнику, який уклав трудовий договір на строк не менш як три роки з підприємствами, установами та організаціями, розташованими в таких населених пунктах, надаються певні соціальні гарантії, і між іншим, досить відчутні.
  Водночас, багато молодих фахівців не розуміють, що їм ще треба набиратися досвіду – і у професії, і роботи у колективі. Тож своїх учнів Старокостянтинівський ліцей спрямовує саме на досвід роботи і професійний ріст, і тоді бажання отримати гарну роботу і високу зарплату набуде практичного змісту.
 
Наталя КУНИЦЬКА
 

Майбутні архітектори навчаються у 

Старокостянтинівському професійному ліцеї
Перед учнями професійного ліцею відкриваються нові можливості для підвищення професійного рівня зі спеціальності «Столяр будівельний».

Нещодавно було укладено договір співпраці з Кам’янець-Подільським коледжем будівництва, архітектури та дизайну. Директор Старокостянтинівського професійного ліцею Кучерук С.С. та директор Кам’янець-Подільського коледжу Сільченко Н.А. погодили інтегрований навчальний план підготовки молодих спеціалістів (бакалавр) на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника «Столяр будівельний».

Учні Старокостянтинівського професійного ліцею мають змогу продовжити навчання у коледжі без складання ЗНО на заочній формі. Заклад здійснює підготовку з таких спеціальностей:

- архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр; 

- будівництво та експлуатація будівель і споруд; 

- виготовлення будівельних деталей і конструкцій;

- монтаж та обслуговування внутрішніх санітарно-технічних систем і

вентиляцій.

Ці професії є актуальними на сучасному етапі розвитку будівницта в Україні та користуються попитом на ринку праці. Тому завдяки співпраці з Кам’янець-Подільським коледжем наші учні матимуть кращу перспективу при працевлаштуванні.

 

Соціальний педагог Ковальська Н.А.

"Наше місто"


Старокостянтинівський професійний ліцей відкриває нову професію

 

Професійний ліцей турбується про майбутнє своїх випускників. Враховуючи сучасні вимоги при працевлаштуванні та актуальність професій, виникла ідея розширити обсяг знань та умінь кваліфкованого робітника зі спеціальності «Слюсар з ремонту автомобілів» та обєднати її зі спеціальністю «Рихтувальник кузовів». В результаті одержано ліцензію на підготовку та підвищення кваліфікації учнів (слухачів) з інтегрованої професії 7232 «Слюсар з ремонту автомобілів», 7213 «Рихтувальник кузовів».

Первинна підготовка здійснюється на базі 9 класів, термін навчання – 3 роки, крім того є курсова підготовка – 5 місяців.

Укладено договори про підготовку робітничих кадрів даної професії з такими підприємствами: ТОВ «Нарс Авто», ТОВ «Агропромсервіс», філія ПАТ «Хмельниччина-Авто» «Случ-Авто», ПП Байдюк В.О.

Тож вперед, майбутні ліцеїсти, до нових звершень!

 

Соціальний педагог Ковальська Н.А.

"Наше місто"