Неділя, 27.05.2018, 14:40

  Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід 
Ви увійшли як Гость · Група "Гости"Вітаю Вас, Гость · RSS
Меню сайту
Випадкове фото


Форма входу

Статистика

Наша адреса
31100, Хмельницька обл.
м. Старокостянтинів
вул. І. Франка, 35
e-mail: spl-starokost@i.uaПедагогічна преса


 Гурток "Пошук"
  В Старокостянтинівському професійному ліцеї працює гурток "Пошук", який очолює директор   Кучерук Сергій Сильвестрович. Метою роботи гуртка є вивчення  та дослідження минулого нашого краю.
Основними завданнями гуртка є:

1. Поглиблене вивчення історії та правознавства згідно навчальних програм.
2. Дослідження української культури і побуту Хмельниччини.
3. Вивчення і пропагування діяльності знаменитих людей Старокостянтинівщини.
4. Збирання документальних свідчень людей про події минувшини і сьогодення на Старокостянтинівщині.
5. Збирання, описування, класифікація предметів побуту.
6. Дослідження і написання історії міста, рідної місцевості. Збирання легенд, міфів, казок, пісень, прислів’їв інших видів усної народної творчості.
7. Виконання творчих робіт у різних жанрах на історичну тематику і їх популяризація; написання віршів, пісень, сценаріїв.

   Влітку учні нашого ліцею брали участь у пошуковій роботі в складі археологічної експедиції Кам'янець-Подільського педагогічного університету імені І. Огієнка, досліджували середньовіччя городища Губин.

   

   

                                       

  В серпні 2015 року директор Старокостянтинівського професійного ліцею С. С. Кучерук передав центру-музею "Старий Костянтинів" ікону Божої матері орієнтовно 17-18 ст. Ікона знаходилася в музеї кабінету історії ліцею.      Директор закладу   неодноразово брав участь в наукових конференціях, круглих столах на тему історії рідного краю. Його праці опубліковано у виданнях наукових конференцій, засобах масової інформації.       Завідувач відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини В. І. Муляр висловив щиру вдячність С. С. Кучеруку, гуртку "Пошук" за переданий цінний експонат та активну участь в дослідженні багатого історичного минулого нашого краю.

 

До 70-річчя визволення України.   

Історія повторюється

    Теперішня територія України бачила чимало військових конфліктів - це і Російсько-Польська війна, Турецька війна, Перша світова, визвольні змагання після Жовтневої революції, упродовж першої половини ХХ століття на території України, анексія України Німецькими військами за Брестським мирним договором, Українсько-Польська, Радянсько-Польська,  бої в Карпатській Україні, Друга світова,   партизанська війна радянської доби і партизанська війна УПА. Хто тільки не спочиває в нашій Українській землі: французькі воїни, англійські, австрійські, грецькі, румунські, мадярські, німецькі, російські та інших  країн світу. Нажаль, локальні та глобальні війни, нічого світ так і не навчили. Військові кладовища в Україні  сьогодні продовжують рости.

Продовження...

 

 

Заплутана історія битви під Зеленцями

                                                                        Сергій Кучерук

   Загальноприйнята «Битва під Зеленцями (також у російських джерелах «Бій під Городищем») сталася 18 червня (7 червня за старим стилем1792 року під час Польсько-Російської війни 1792 року біля села Зеленці (Жилинці), зараз Шепетівського району. Польський корпус князя Понятовського взяв гору над російськими військами генерала Моркова, але оскільки поляки продовжили відступ з огляду на стратегічну позицію, у російських джерелах цей бій вважається перемогою росіян».

Певне ні один історик, краєзнавець не міг зрозуміти, як в одній битві виявилось два переможці? Досліджуючи дану тему я дійшов висновку а з часом і набув певні переконання і з метою пошуку істини маю повідомити їх. Насамперед між Юліанським та Григоріанським календарем різниця в 13 днів. Отже бій відбувся не 7 червня під Зеленцями за старим стилем 1792р., а 5 червня! Випадає з розрахунку два дні. Викликає зацікавленість і картина Олександра Орловського «Битва під Зеленцями».

Читати далі...

 

 

 
 
 
Якубовський В. І.

Літописний Губин як археологічна пам’ятка і база проведення археологічних практик студентів-істориків Кам'янець-Подільського
національного університету імені Івана Огієнка.

  Село Губин Старокостянтинівського району, що на Хмельниччині, де щорічно проходять археологічну практику студенти-історики Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, і є тим населеним пунктом, назва якого іде від середньовічного літописного міста Губин, що у ХІІ – ХІІІ ст. перебувало у складі населених пунктів історичної Болохівської землі. Сліди означеного міста засвідчує його чотирьохчастинний укріплений центр – городище, – руїни якого зосереджені у правобережній частині сучасного села (рис 1). Доказом є також значна колекція археологічних знахідок (рис.2, 2а, 2б ), добутих у час розкопок території Губинського  городища та його передмість і переданих на зберігання у фонди Старокостянтинівського районного краєзнавчого музею.

   Середньовічний Губин доволі давно перебуває у полі наукових інтересів археологів, істориків та студентів історичного факультету нашого вузу. Так, перші широкомасштабні археологічні дослідження  університетська експедиція розпочала ще у 1997 році. Впродовж наступних польових сезонів, включно до 2005 року, вони здійснювалися під керівництвом професора-археолога І. С. Винокура на площі північної укріпленої частини городища, або дитинця. Тодішні польові роботи було націлено на з’ясування характеру і структури дитинця, його планування, особливостей внутрішньої забудови та оборонних
комплексів, які його захищали. В результаті виявлено археологічні матеріали, які дозволили сформувати відносно повне уявлення про цю важливу частину укріпленого центру середньовічного Губина.

  Впродовж досліджень дитинця щосезонно в роботі експедиції брали участь науково-педагогічні працівники історичного факультету Кам'янець-Подільського національного університету доцент В. І. Якубовський і В. П. Мегей. Спорадично участь в експедиціях брали також викладачі  Житомирського державного університету М. В. Ходакова і А. В. Шевчук (2004- 2005 рр) та О. І. Журко від Приватного навчального закладу «Хмельницький економічний університет». Із 2007 року роботи з вивчення літописного Губина вступили у нову фазу. Основні зусилля археологічної експедиції, якою з 2006 року незмінно керує професор кафедри історії України В. І. Якубовський, були зосереджені на поглибленому дослідженні історичної топографії Губина, оскільки до цього часу, окрім даних про дитинець, інформації про інші складові частини укріпленого центру, як і про його сільську округу, фактично не було. Тому вивчення топографії Губина, яке має багатоплановий зміст, триває і сьогодні. З цією метою роботами було охоплено південно-західну, південно-східну і південну укріплені частини Губинського історичного центру, а також його передмість.

Copyright MyCorp © 2018
Наше відео
Пошук
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Корисні посилання

Безкоштовний хостинг uCoz