"Затверджую"

професійного ліцею

С. С. Кучерук

ПОЛОЖЕННЯ

про центр інноваційних технологій та науково-практичної лабораторії зварювання при Старокостянтинівському професійному ліцеї

1. Створення центру інноваційних технологій на базі Старокостянтинівського професійного ліцею здійснюється з метою впровадження в навчально-виробничий процес у неперервній професійній освіті сучасних технологій з професії «Електрозварник  дугового зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах.»

2. Робота центру інноваційних технологій ліцеї здійснюватиметься при науковій підтримці факультету інженерної механіки Хмельницького національного університету.

3. Створення науково-практичної лабораторії зварювання сприятиме перекваліфікації та підвищення кваліфікації населення міста та району.

4. Керівник центру організовує теоретичну роботу по вивченню, розповсюдженню основних Положень інноваційних процесів при науковій співпраці з факультетом інженерної механіки Хмельницького національного університету.

5. Робота центру інноваційних технологій організовується та проводиться в урочний та позаурочний час навчально-виробничого процесу Старокостянтинівського професійного ліцею.

6. До проведення занять залучаються висококваліфіковані фахівці професійно-теоретичної підготовки.

7. Заняття організовуються і проводяться згідно нормативно-правових документів МОНУ.

8. Загальне керівництво діяльністю ЦІТ здійснює керівник закладу.

9. Адміністрація СПЛ за погодженням з факультетом інженерної механіки ХНУ направляє кращих учнів для отримання інженерної освіти згідно професії.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Вивчення, узагальнення та поширення позитивного міжнародного та вітчизняного досвіду освітніх інновацій для забезпечення  якості освіти,  проведення наукових досліджень з питань освітньої інноваційної діяльності та вдосконалення науково-методичного забезпечення , розробки технологій та інструментарію впровадження освітніх інновацій у педагогічну практику Старокостянтинівського професійного ліцею.

2. Розвиток освітнього середовища СПЛ шляхом використання освітніх інновацій в управлінні навчальним закладом та його підсистемами, проектування освітніх систем інноваційного типу, збільшення долі відкритого навчання , реалізація компетентнісного підходу з урахуванням трансформації потреб суспільства, державних стандартів освіти, вимог сучасної науки та практики.

3. Модернізація педагогічного управління навчальним процесом шляхом забезпечення умов для розробки, апробації, впровадження та розповсюдження освітніх інновацій у формуванні змісту освіти, організації навчального процесу, інноваційних технологій навчання, методичного та дидактичного забезпечення реалізації практичної підготовки, науково-дослідної та самостійної роботи учнів, контрольно-аналітичної діяльності в  контексті компетентнісного підходу.

4. Розвиток педагогічної майстерності шляхом залучення до освітньої інноваційної діяльності, видання методичних посібників, розробок,підвищення кваліфікації змісту освіти щодо формування знань, умінь, навичок та педагогічних компетенцій з використанням освітніх інновацій у педагогічній практиці.

5. Створення умов для висвітлення, обговорення та узагальнення освітніх інноваційний технологій, запровадження роботи творчих груп та постійно діючого семінару з розробки й обміну досвідом використання освітніх інновацій, організація підготовка та проведення науково-методичних конференцій, семінарів, тренінгів з впровадження інноваційних технологій у педагогічну практику. Здійснення індивідуально – консультативної роботи з учнями та викладачами.